четвер, 20 червня 2013 р.

Навчання лідерів Шкільних клубів підприємництва на Тернопільщині 9-12 червня 2013 року

В Польщі є таке прислів'я: "На важливо, чи злапаєш зайця, чи ні, важливо, що за ним біжиш". Тому, незважаючи на всі ті перепони, які можуть виникати перед нами, важлиим й позитивним є наше бажання й прагнення рости й розвиватися.
І у цьому ми могли переконатися на прикладі учасників україно-польського проекту. В процесі нашої спільної роботи з польськими тренерами  за час 4-х денного семінару  учасники настільки увійшли в роботу, що навіть не хотіли її завершувати. Вони не тільки здобули новий багаж знань, побачили нові методи роботи, нове бачення повсякденних реалій, а й мали змогу познайомитись з колегами із Закарпатської та Хмельницької областей та обмінятись власним досвідом.


4-х денний семінар проводився на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, в якому взяли участь вчителі економіки та практичні психологи не лише Тернопільської, а й Закарпатської та Хмельницької областей.

Два дня тренерами україно-польського проекту "Шкільна академія підприємництва-2" Тернопільської, Закарпатської та Хмельницької областей було проведено психологічно-економічний тренінг, де учасникам наголошувалось на ключових компетентностях, на ролі підприємства і підприємливості в економіці та житті людини, на рисах підприємливої особи, на важливості вчителя в процесі професійного консультування, на вмінні ставити цілі та конструктивно взаємодіяти. Ще два  дня учасники мали можливість отримати цінні знання в польських тренерів Варшавського осередку розвитку освіти - Катажини Кошевської та Йоланти Чайковської, та перейняти їх досвід роботи в польських шкільних клубах підприємництва.
Взаємини між вчителем та учнями є пріоритетними на сьогоднішній день. І вміння вести діалог - це основа виховання, завдяки якій учень зможе будувати конструктивні взаємовідносини з дорослими та однолітками. Тому дані тренінги було проведено із застосуванням економічних та психологічних симуляційних ігор та вправ. Там учасники на практиці вчились застосовувати набуті знання та навички, конструктивно взаємодіяти, розвивати лідерські якості, риси ініціативності та підприємливості, розширювати своє власне бачення через вміння відходити від стереотипного мислення. Адже стереотипи полегшують наше життя, можуть остерегти від небезпеки, але вони також обмежують нашу дійсність, деформують наш спосіб розуміння світу. Тому саме про розширення нашого бачення (Content-Context) йшлось на семінарі та про надання можливості самій людині робити власний вибір і не боятися ризикувати.
Таким чином наша спільна діяльність з польськими тренерами дала учасникам задоволення від роботи зі справжніми фахівцями своєї справи, від спілкування з колегами, дала можливість особистого розвитку, а також поштовх до нових вершин у професійному напрямку.

вівторок, 18 червня 2013 р.

7-8 червня відбулось навчання вчителів економіки та практичних психологів в рамках польсько-українського проекту "Шкільна академія підприємництва-2"

Два дні поспіль,7 та 8 червня 2013 року на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти відбулось навчання практичних психологів та вчителів економіки в рамках україно-польського проекту "Шільна академія підприємництва-2". Даний проект спрямований на підтримку суспільно-економічного сталого розвитку України, шляхом реалізації заходів, які мають на меті підвищити рівень освіти і професійної кваліфікації вчителів через запровадження елементів підприємницької освіти учнів у школі.

         
       Для реалізації даного пректу в Тернопільській області в навчанні шкільних лідерів взяли участь педпрацівники 8 навчальних закладів:
Тернопільський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – економічний ліцей» № 9
Тернопільський НВК «Школа–ліцей» № 13

- Буцнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Тернопільський район  

- Великоберезовицька ЗОШ І-ІІІ ст. Тернопільський район

- Збаразька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 1 Збаразький район

Чортківська гімназія імені Шашкевича

Тернопільський центр професійної технічної освіти № 1

Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму



   З учасниками проекту методисти Тернопільського районного методичного кабінету Руслана Козбур, методист географії та економіки, а також Надія Хотенчан, методист із психологічної служби провели тренінг, який складався із психологічного та економічного модуля. В процесі роботи учасники мали змогу більш детально взнати про україно-польський прект,   про Шкільні клуби підприємництва (ШКП): їх цілі, завдання,  структуру та механізми підтримки діяльності ШКП,  моделювання плану роботи та засідань ШКП. Розглядались проблеми підприємства та підприємливості, лідерства та мотивації, творчого мислення, програвались економічні та психологічні симуляційні ігри. Також з учасниками було створено блоги Шкільних клубів підприємництва, проводилось навчання щодо створення і додавання сторінок, розміщення зображень, відео, створення та публікації постів про клуби.